+48 662 802 169; +48 574 497 185

office@drivebrand.pl

Wycieczka do Częstochowy

Wycieczka do Częstochowy

Sanktuarium razem z klasztorem paulinów znajduje się na Jasnej Górze, w zachodniej części miasta, na wysokości 293 m. Wierzący przybywają tutaj z całego świata, aby pomodlić się przy obrazie Czarnej Madonny w Kaplicy Matki Bożej.

Jasna Góra

W najstarszej części Kaplicy Matki Boskiej (Kaplicy Cudownego Obrazu) znajduje się czczona przez wiernych Czarna Madonna. Warto też zwrócić uwagę na wota, składane przez pielgrzymów. Wycieczki do Częstochowy obligatoryjnie obejmują Jasną Górę. Obok Kaplicy znajduje się imponująca bazylika. Jej obecny kształt pochodzi z XVII wieku, a wnętrze jest w bogatym, barokowym stylu.

Malowidła w Sali Rycerskiej przedstawiają najważniejsze wydarzenia z historii klasztoru. Znajduje się też dokładna kopia Czarnej Madonny. Na piętrze Galeria Golgota zawiera serię unikatowych obrazów wybitnego lokalnego malarza i rysownika Jerzego Dudy Gracza. Dziesięciometrowa dzwonnica, najwyższa zabytkowa wieża kościoła w Polsce oferuje widoki na kompleks klasztorny i sanktuarium NMP. Wieża pochodzi z 1906 roku. Z kolei Muzeum 600-lecia zawiera fascynujące artefakty, w tym dokumenty założycielskie Jasnej Góry z 1382 roku, krzyż wykonany ze stali World Trade Center, różańce, wykonane z bułek, przez więźniów obozów koncentracyjnych, nagrodę pokojową Nobla Lecha Wałęsy z 1983 roku, pamiątki wojskowe i wotywne ofiary. Kaplica Marii Panny jest najstarszą częścią klasztoru Paulinów na Jasnej Górze, zawiera czczoną Czarną Madonnę.

Aleja Najświętszej Maryi Panny

Jest reprezentacyjną arterią Częstochowy. Wiedzie od Kościoła Św. Zygmunta do podjasnogórskich parków. Łączy starą i nową część Częstochowy. Od połowy XIX wieku powstawały w tym miejscu reprezentacyjne gmachy, kamienice mieszczan i rezydencje właścicieli fabryk.

 

Przy każdej wycieczce oferujemy kompleksową obsługę naszych klientów. Na życzenie organizujemy bilety wstępu do wskazanych obiektów, zapewniamy wyżywienie oraz rezerwację noclegów.