+48 662 802 169; +48 574 497 185

office@drivebrand.pl

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

Kraków jest jednym z najważniejszych pod względem kulturalnym i politycznym miast w Polsce. Do głównych atrakcji turystycznych należą Wawel ,Sukiennice i Collegium Maius.

Zamek Królewski na Wawelu i Katedra Wawelska

W XVI wieku był politycznym i kulturalnym sercem Polski. Jest silnym symbolem tożsamości narodowej. Mieści się tutaj pięć oddzielnych sekcji: Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Prywatne Komnaty Królewskie, Zaginiony Wawel i Wystawa Sztuki Orientalnej. Do każdej sekcji wymagany jest osobisty bilet.
Katedra Wawelska była świadkiem wielu koronacji, pogrzebów i pochówków polskich monarchów i szlachty na przestrzeni wieków. Wizytówką jest Kaplica Zygmuntowska.

Rynek Główny

Wycieczki do Krakowa powinna również obejmować Rynek Główny. Możemy tutaj przemierzyć podziemną trasę, prowadzącą przez średniowieczne stragany i inne dawno zapomniane komnaty. Trasa została wzbogacone o hologramy i audiowizualne atrakcje. Bilety kupimy w Sukiennicach. Wejście do tuneli znajduje się na północno-wschodnim krańcu Sukiennic.

Kościół Mariacki

To imponujący, murowany kościół, zdominowany jest przez dwie wieże różnej wysokości. Warto zobaczyć wykwintne wnętrze z niezwykłym rzeźbionym drewnianym ołtarzem, autorstwa Wita Stwosza. Latem możemy wejść na wieżę, by podziwiać z niej piękne widoki. Nie możemy też przegapić Hejnału.

Collegium Maius

Został wybudowany w ramach Akademii Krakowskiej (obecnie Uniwersytet Jagielloński). Jest najstarszym zachowanym budynkiem uniwersyteckim w Polsce i jednym z najlepszych przykładów XV-wiecznej architektury gotyckiej. Na uwagę zasługuje wspaniały arkadowy dziedziniec i fascynująca kolekcja uniwersytecka. Urozmaicona wycieczka do Krakowa powinna uwzględniać Collegium Maius. Wycieczka po Collegium Maius odbywa się wyłącznie z przewodnikiem.
Niezależnie od tego, czy lubimy chodzić do barów, podziwiać wspaniałe widoki, czy odpoczywać na łonie natury, Kraków oferuje wspaniałe miejsca na relaks.

 

Przy każdej wycieczce oferujemy kompleksową obsługę naszych klientów. Na życzenie organizujemy bilety wstępu do wskazanych obiektów, zapewniamy wyżywienie oraz rezerwację noclegów.