+48 662 802 169; +48 574 497 185

office@drivebrand.pl

Wycieczka do Wieliczki

Wycieczka do Wieliczki

Około 14 km na południowy wschód od Krakowa znajduje się kopalnia soli w Wieliczce. Przyjmuje ona turystów od 1722 roku i do dziś jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Polsce. Wycieczki do kopalni soli w Wieliczce cieszą się niezmienną popularnością.

Przepiękna kopalnia

Ten podziemny labirynt tuneli i komór liczy około 300 km i rozłożony jest na dziewięciu poziomach. Najgłębszy znajduje się na wysokości 327 metrów pod ziemią. Tylko niewielka jego część jest otwarta dla turystów. Możemy wybrać dwugodzinną wycieczkę z przewodnikiem. Minibusy do Wieliczki (bilety kosztują około 3 zł) odjeżdżają często z Krakowa od 6 do 22, z dworca przy ulicy Pawiej, naprzeciwko Galerii Krakowskiej.

Co warto zobaczyć?

Na uwagę zasługują przede wszystkim ołtarze i postacie z soli. Powinniśmy też zobaczyć rzeźby, pomniki i podziemne jeziora. Punktem kulminacyjnym wycieczki jest ogromna komnata (licząca 54x18x12 m). Znajduje się tutaj zdobiona kaplica Św. Kingi. Każdy pojedynczy element, od żyrandoli po ołtarze, wykonany został z soli. Potrzeba było ponad 30 lat, aby ją wybudować. Usunięto około 20 tysięcy ton soli kamiennej.

Do innych atrakcji można zaliczyć słone jezioro w komorze Erazma Barącza. Jego wody są gęstsze niż Morze Martwe. Wszystkich turystów zachwyca 36-metrowa komora Stanisława Staszica.

Możemy również udać się do Muzeum Żup Krakowskich. Mieści się w 14 komorach na trzecim piętrze kopalni, gdzie kończy się trasa główna. Możemy też zajrzeć do podziemnej restauracji. Po czym po 15 minutach możemy z powrotem wjechać na górę.

Organizowane są wycieczki do kopalni soli w Wieliczce grupowe, a zwiedzanie trwa około dwóch godzin. Na wycieczkę załóżmy wygodne buty i ubierzmy się ciepło. Podczas wycieczki dużo się chodzi, a temperatura w kopalni wynosi około 14 stopni Celsjusza.

 

Przy każdej wycieczce oferujemy kompleksową obsługę naszych klientów. Na życzenie organizujemy bilety wstępu do wskazanych obiektów, zapewniamy wyżywienie oraz rezerwację noclegów.